home home goldenline rss

Jeden z założycieli klubu Toastmasters Poznań - jednego
z 11 700 klubów zrzeszonych w międzynarodowej orga- nizacji, której celem jest szerzenie umiejętności przema- wiania i przewodzenia (speaking & leadership). (więcej...)

Barcamp #7

Barcamp #7 za nami. Jak zwykle impreza obfita w wartościowe informacje przekazywane przez prelegentów. A byli nimi:

  • Marcin Gruszka (Play) – O podejściu PLAY do marketingu
  • Tomasz Teodorczyk (Nugg.ad) – “People instead of pages” – Reklama dopasowana do użytkowników
  • Rafał Łożyński (Naviexpert) – Naviexpert: trendy w nawigacji GPS w kontekście technologii mobilnych
  • Krzysztof Jarosiński & Marcin Błaszyk (Kancelaria Prawna Renata Urowska i Wspólnicy sp.k.) – “Czy cybersquatting to przeszłość?”

Marcin Gruszka przedstawił sukcesy kampanii reklamowych operatora sieci komórkowej Play. Dowiedziałem się jak odbierany jest w naszym społeczeństwie mający już rok operator gsm. „Jak dotąd za trzy kampanie reklamowe dostaliśmy kary z czego jesteśmy bardzo zadowoleni” tak komentował działania kreacyjne przedstawiciel Play.

Tomasz Teodorczyk szeroko omówił zasady targetowania behawioralnego. Na pokazanych przykładach mogliśmy obserwować skuteczność tej techniki. Słowem jak dostarczyć reklamę dopasowaną do grupy docelowej. Reklama nie docierająca do odpowiednich użytkowników to zmarnowany pieniądz, czas i potencjał.

Rafał Łożyński pokazał jak w praktyce wygląda rynek systemów nawigacji GPS. Dowiedzieliśmy się jakie są trendy i kierunki rozwoju takich systemów. Nawigacja wkracza w telefony komórkowe. Dodając do tego transmisję danych o aktualnych warunkach drogowych, POI, radarach dostajemy potężne inteligentne narzędzie nawigacyjne. Super, że robi to polska firma!! W pytaniach konkursowych jakie zadawał można było wygrać odbiornik GPS oraz roczny abonament na aplikację NaviExpert. Gratuluję zwycięzcy wiedzy o GPS!

Krzysztof Jarosiński & Marcin Błaszyk duet już nam znany z Barcampu. Tym razem tematyką wystąpienia były prawne problemy rejestracji domen. Poznaliśmy historię sporu Googla z p. Krawczyk o prawa do domeny Gmail.pl (Grupa Młodych Artystów i Literatów). Panowie zapraszają na swój blog: www.blaszyk-jarosinski.pl lub na Golden Line grupa dyskusyjna: IT Poznań.

Organizatorzy uatrakcyjnili formę Barcampu o rozmowy kuluarowe w trzech grupach tematycznych w trybie unconference. Poinformowano także o przygotowaniach do jubileuszowego Barcamp #10 w czerwcu prawdopodobnie na Malcie.

Do następnego spotkania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spam protection by WP Captcha-Free