home home goldenline rss

Jeden z założycieli klubu Toastmasters Poznań - jednego
z 11 700 klubów zrzeszonych w międzynarodowej orga- nizacji, której celem jest szerzenie umiejętności przema- wiania i przewodzenia (speaking & leadership). (więcej...)

Daj się wykopać

Tak można podsumować moją pierwszą krótką obecność na niezwykle popularnym serwisie Wykop.pl.

Czym jest Wykop.pl?

To serwis gdzie możesz opublikować ciekawy link nazywany tu „znaleziskiem”. Takie znalezisko trafia to strefy nazwanej „wykopalisko”. Spędza tu jeden dzień. Gdzie każdy użytkownik Wykopu może ów link ocenić jako wartościowy czyli „wykopać” lub jako nic nie warty czyli „zakopać”. Po tym jednym dniu prac wykopaliskowych nad takim zgłoszonym linkiem trafia on do archiwum lub na stronę główną serwisu Wykop.pl. Trafienie na stronę główną to wielki sukces za którym idzie ogromny wzrost oglądalności tzw. potocznie Efekt Wykopu.

Trafiłem na Wykop 🙂

1 czerwca opublikowałem na blogu opowiadanie Pan Edward. Trzydni później ktoś dodaje linka do tego odpowiadania do Wykopaliska na wykopie. Efekt ilustruje poniższy obrazek.

Jak widzisz wzrost odwiedzin spory! A to dopiero strefa Wykopaliska. Poniżej załączam co jeszcze przy okazji na blogu zanotowało wyższą oglądalność.

Kolejnego dnia mam na liczniku 47 wykopów. Ja jestem zadowolony bardzo z efektu pomimo, że trafiłem tylko do archiwum a nie na stronę główną na Wykop.pl.

Wniosek

Rób wszystko by ktoś docenił Twoją pracę, Twój serwis www i zamieścił link na Wykopie. Jeśli ma to wartość zostaniesz zauważony i wielu ludzi odwiedzi Twój kawałek poletka internetowego. Patrząc na statystyki czasu rzeczywistego w Analytics rekordowo miałem 24 osoby jednocześnie na blogu 🙂 Warto!

Dziękuje bardzo za wszystkie komentarze, e-maile i głosy jakie dostałem w tych dniach! Bardzo mi się przydały.

3 odpowiedzi na „Daj się wykopać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spam protection by WP Captcha-Free