home home goldenline rss

Jeden z założycieli klubu Toastmasters Poznań - jednego
z 11 700 klubów zrzeszonych w międzynarodowej orga- nizacji, której celem jest szerzenie umiejętności przema- wiania i przewodzenia (speaking & leadership). (więcej...)

Sprawdzaj wygląd strony www

Rozwój przeglądarek trwa ciągle i trwać będzie. Mimo presji by przeglądarki jak najlepiej trzymały się  standardów różnie z tym bywa. Każdy szanujący się webmaster stara się dbać o to by jego serwis www prezentował się niemal identycznie w różnych przeglądarkach. Wbrew pozorom zadanie nie jest trywialnie proste i wymaga czasem wielu testów i modyfikacji pod konkretną przeglądarkę.

Najczęściej dostosowanie jest prowadzone dla przeglądarek z najpopularniejszych rodzin: Firefox, Opera, Internet Explorer. Każda taka rodzina to różne wersje przeglądarek. Szczególnie tutaj niewygodny jest Internet Explorer, który z wersji na wersję potrafi inaczej pokazywać strony www.

A jeszcze są takie przeglądarki jak: Safari, Flock, SeaMonkey, Camino, Konqueror oraz wiele mniej znanych jak np. Ibrowse na komputery Amiga.

I tu zaczyna się problem. Jak obejrzeć budowany serwis www w tylu różnych przeglądarkach? Instalowanie takiej ilości przeglądarek www mija się z celem. A czasem nawet ciężko posiadać kilka wersji przeglądarki z jednej rodziny. Nie wspominając już o przeglądarkach znanych tylko z konkretnego komputera i systemu operacyjnego (Camino na Mac OS).

Z pomocą przychodzi tu serwis Browser Shots dzięki któremu możemy zobaczyć jak wygląda nasza strona w innych przeglądarkach. Do dyspozycji mamy ponad 50 różnych przeglądarek stron www. Oto adres serwisu: http://browsershots.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spam protection by WP Captcha-Free