home home goldenline rss

Jeden z założycieli klubu Toastmasters Poznań - jednego
z 11 700 klubów zrzeszonych w międzynarodowej orga- nizacji, której celem jest szerzenie umiejętności przema- wiania i przewodzenia (speaking & leadership). (więcej...)

Zrób to! Nigdy nie było łatwiej!

Miejsce akcji Stary Browar słodownia. Gość specjalny trzynastej edycji Barcampu to Jakub Zieliński. Jakub mówił o tworzeniu firmy internetowej od podstaw. Prezentacja bardzo konkretna i ciekawa. Jakub w swoim wystąpieniu odniósł się do obecnej sytuacji finansowej Polski i świata.

Jeżeli myślisz o zakładaniu biznesu związanego z internetem, nowymi technologiami to: „Zrób to! Nigdy nie było łatwiej”. Oto dlaczego:

  1. Taniość – aktualna sytuacja sprawiła, że sprzęt i technologie są tanie. Mamy bogactwo zaawansowanych aplikacji typu Open Source, darmowych aplikacji Web. To wszystko sprawia, że koszty wejścia w biznes mogą być niskie. Nie zapominajmy także o łatwym dostępie do imprez networkingowych (w samym Poznaniu odwiedzam m.in BNI Merkury). Gdzie przepływ pomysłów, wartościowych kontaktów ułatwia wstawić biznes w dobre tory.
  2. Rośnie wartość rynku reklamy w internecie. Mimo kryzysu wolniej ale nadal rośnie.
  3. Kryzys wpływa na zwiększenie popularności internetu który jest medium doskonale mierzalnym, znacznie tańszym od pozostałych mediów i co najważniejsze ciągle zwiększającym ilość użytkowników.

Pamiętajcie: nigdy nie jest ani za wcześnie ani za późno na StartUp.

Świetnym uzupełnieniem prezentacji Jakuba były wystąpienia w stylu Pecha-Kucha przedstawicieli kancelarii prawnej Renata Urowska i Wspólnicy oraz TechShow.

Przedstawiciel kancelarii zaprezentował i omówił wszystkie rodzaje spółek jakie mogą zaistnieć w Polsce. Oczywiście mówił co jest i jak korzystne dla biznesu w internecie.

Przedstawiciel organizatorów imprezy TechShow zaprosił wszystkich już 13.I.2009 w Sali Konferencyjnej Hotelu Sheraton na pierwszą edycję imprezy. Impreza ma być namacalnym kontaktem z najnowszymi technologiami i trendami w branży IT, zarządzania firmą IT. Trwają rozmowy by imprezę zaszczycił obecnością i wykładem sam Guy Kawasaki.

Kolejna „szybka” prezentacja to system CMS Drupal. System o ogromnych możliwościach o czym przekonał nas prowadzący. Ale nie nadający się dla zwykłego Kowalskiego by sam go sobie uruchomił i wdrożył. Jak sam prowadzący stwierdził ten CMS jest dla osób zaawansowanych w tych technologiach. Czyli zdecyduj się na darmowego Drupala mając już wynajętych specjalistów do wdrożenia.

Eaaaa.info – no właśnie ilekroć wpisuję ten link zawsze zastanawiam się ile tych „a” do wpisania jest. To kolejna prezentacja na tym Barcampie. Temat już mi znany. Efekt prezentacji nie zmienił nic w moim rozumieniu tego projektu: nadal nie rozumiem. Choć ciągle przyglądam się temu. Z prezentacji dowiedziałem się skąd ta niesamowita nazwa „Eaaaa” otóż są to nazwy kontynentów: Europa, Azja, Afryka Ameryka, Australia.

Wyszedłem z tej edycji Barcampu bardzo usatysfakcjonowany zdobytą wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spam protection by WP Captcha-Free