home home goldenline rss

Jeden z założycieli klubu Toastmasters Poznań - jednego
z 11 700 klubów zrzeszonych w międzynarodowej orga- nizacji, której celem jest szerzenie umiejętności przema- wiania i przewodzenia (speaking & leadership). (więcej...)

Dale Carnegie i Brian Tracy zgadzają się ze mną!

Dwaj światowej sławy autorzy książek z rozwoju osobistego i psychologii Dale Carnegie i Brian Tracy wyrażają dokładnie to samo co ja zdanie na temat przemawiania publicznego.

Brian Tracy (ur. w 1944 w Vancouver) to światowej sławy kanadyjski pisarz z dziedziny rozwoju osobistego i psychologii sukcesu.  Jego publikacje regularnie trafiają na listy światowych bestellerów. Brian Tracy zalicza się do jednych z najlepszych mówców zawodowych na świecie. Każdego roku przemawia do ponad ćwierć miliona ludzi!

Dale Carnegie (ur. 24 listopada 1888, zm. 1 listopada 1955) to autor znany mi z legendarnej i świetnej książki „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi„. To jedna z tych „Top 10” moich pozycji które uważam za obowiązkowe do przeczytania. Książka powyższa sprzedała się w nakładzie ponad 50 mln egzemplarzy.

Ja uważam, że umiejętność publicznego przemawiania przydaje się na każdym kroku w biznesie a także w życiu codziennym. Ja wiem, że tego można się nauczyć gdyż jest to umiejętność „nabywalna” a nie wrodzona. Świetnie to scharakteryzował w swojej książce „Wzbogać się na swój własny sposób” Brian Tracy. Poniżej zamieszczam mały fragment:

Ksiązka Wzbogać się na swój własny sposób Fragment książki Wzbogać się na swój własny sposób

Dale Carnegie natomiast jest niekwestionowanym mistrzem słowa. A to, że jest mistrzem słowa zdecydowanie odczujesz w książce „Po szczeblach słowa„. Jest to jedna wielka precyzyjna instrukcja jak stać się świetnie przemawiającą osobą. W niej o to znalazłem także o to ten fragment o Toastmasters:

Książka Po szczeblach słowa Książka Po szczeblach słowa - fragment

Na dalszych stronach wyczytałem także, że początkowo na spotkaniach podczas kolacji pierwsi Toastmasterzy losowali z słownika słowo. I wylosowane słowo stawało się tematem wystąpienia, wystąpienia które wymyślali na żywo na bieżąco. Przypomina mi to bardzo nasze „gorące pytanie”. I chyba to było podwaliną pod obecne „gorące pytania” będące obowiązkową częścią spotkania Toastmasters w Poznaniu. Celowo nie powiem tu co to jest. Przyjdź i zobacz na żywo. Gorące Pytania podnoszą maksymalnie emocje!

W poznaniu co środę o godzinie 19.00 zbiera się klub mówców i szlifuje swoje umiejętności. Szczegóły pod tym linkiem: Publiczne przemawianie Toastmasters Poznań. Warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spam protection by WP Captcha-Free