home home goldenline rss

Jeden z założycieli klubu Toastmasters Poznań - jednego
z 11 700 klubów zrzeszonych w międzynarodowej orga- nizacji, której celem jest szerzenie umiejętności przema- wiania i przewodzenia (speaking & leadership). (więcej...)

Spotkanie inauguracyjne

Z ideą Toastmasters International zetknąłem się w połowie 2007 roku. Po wykładzie jaki miałem na konferencji MJM Kamila Cebulskiego w Poznaniu prowadziłem ożywione rozmowy kuluarowe. Jedna z uczestniczek Agnieszka Kosińska opowiedziała mi o szczecińskim klubie profesjonalnych mówców. I tak zaraziłem się Toastmasters.

W Poznaniu nie było jeszcze klubu Toastmasters. Nawiązałem kontakt z Moniką Kacprzyk, z szczecińskiego klubu, która właśnie  sporowadziła się do Poznania. Uformowała się grupa ludzi którzy postanowili otworzyć pierwszy w Poznaniu klub Toastmasters. W klubie pełnię funkcję vice Prezydenta ds. nowych członków.

Pierwsze inauguracyjne spotkanie poznańskiego klubu Toastmasters odbyło się  01.12.2007 roku (sobota) o godz. 12.00 w Maltańskim Centrum Szkoleniowo – Konferencyjnym.

Usłyszeliśmy świetnie poprowadzone przemówienia humorystyczne, wygłoszone przez zaawansowanych mówców Toastmasters. Hadrian Lutogniewski swoją mową zrobił na mnie ogromne wrażenie. Ja chcę tak przemawiać jak on!

Swoją pierwszą mowę miałem także ja 🙂 Raptem wyszło mi tylko 3 minuty. A może aż 3 minuty 🙂 Opowiadałem o sobie, o tym jak na ekranie telewizora rysowałem rysunki, które potem mozolnie piksel po pikselu joystickiem przenosiłem do świata cyfrowego na moim pierwszym komputerze Atari 800XL.

Spotkanie było osłodzone wielkim tortem z logiem Toastmasters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spam protection by WP Captcha-Free